browin biowin biogrod bioterm soens 2measure
Salon sprzedaży

Otwarty w godzinach:
PN-PT 8 - 18 | SB 8 - 15

Telefon czynny:
PN-PT 8 - 16

Obsługa klienta:
tel.: +48 42 23 23 230
fax: +48 42 23 23 295
Export:
e-mail:
Poradnictwo:
tel.: +48 42 23 23 231
e-mail:

ul. Pryncypalna 129/141
93-373 Łódź

 

Fundusze Europejskie

Wyszukaj produkt
 

Zrębki wędzarnicze z ziołami - Kusząca Propozycja

Opis

Zrębki bukowe z dodatkiem owoców jałowca, a ponadto papryki, kolendry i szyszek sosnowych. Idealne do wędzenia i grillowania jagnięciny, ryb oraz drobiu.

Dominująca nuta jałowcowa sprawia, że zrębki nadają potrawom oryginalny smak. Połączenie aromatu zrębek i ziół intensyfikuje kulinarne doznania, a przy tym jest wygodnym, praktycznym rozwiązaniem. Miłośnicy sztuki wędzarniczej oraz pysznych dań z grilla z łatwością dostrzegą, że jest to propozycja, której każdy prawdziwy smakosz po prostu musi ulec. I to z wielką przyjemnością.

Masa netto: 100 g

Przed użyciem zaleca się namoczenie zrębek w celu spowolnienia procesu ich spalania oraz wydłużenia czasu dymienia. Domowa kiełbasa krakowska - wędzona

Składniki:
- 1,5 kg wieprzowiny II kl. (przerośniętej tłuszczem)
- 1 kg wieprzowiny I kl.
- 0,5 kg wołowiny
- 200 g słoniny lub boczku
- osłonka białkowa
- 5 g saletry potasowej
- 70 g soli
- 2-3 ząbki czosnku
- 27 g mieszanki przypraw do kiełbasy krakowskiej
(pieprz biały mielony, kminek, ziele angielskie, papryka słodka, papryka ostra)
- 50 ml zimnej wody
- nici wędliniarskie

Roztwór solny dla osłonek:
- 1/2 szklanki soli
- 1 L wody

Przepis:

Mięso zapekluj w temperaturze 6°C w zalewie sporządzonej z soli, saletry oraz czosnku. Czas: 7-10 dni. Słoninę tylko posól i odłóż do lodówki. Po okresie peklowania przystąp do mielenia mięsa. Wieprzowinę rozdrobnij przez sito o grubości oczek 10 mm, natomiast słoninę przez sito o grubości oczek 8 mm. Wołowinę dwukrotnie zmiel przez sito o oczkach 3 mm i dokładnie wyrób z 50 ml zimnej wody. Wszystkie rodzaje zmielonego mięsa połącz ze sobą, dopraw mieszanką przypraw do kiełbasy krakowskiej (ewentualnie dopraw do smaku także solą i pieprzem) i dokładnie wyrób. W międzyczasie namocz osłonki białkowe, aby zmiękły. Przed napełnieniem osłonkę należy moczyć 30 minut w temperaturze 20±5°C w 10-15% roztworze soli (1/2 szklanki na 1 L wody). Po ok 30 minutach osłonki są gotowe do napełniania ich farszem mięsnym. W tym celu użyj nadziewarki z wykorzystaniem nasadki o średnicy 26 mm. Pamiętaj, aby mięso upychać w osłonce bardzo dokładnie i ciasno. Końce osłonki zwiąż nićmi wędliniarskim, tworząc odcinki o długości 20 cm. Tak przygotowane kiełbasy odłóż na 2 godziny do wyschnięcia (w temperaturze pokojowej). Po tym czasie wędź je przez 30 minut w dymie, w temperaturze 50°C, a następnie podnieś temperaturę do 70°C i utrzymuj ją przez 6-8 godzin. Kiedy kiełbasa nabierze złotego koloru, zakończ etap wędzenia i przenieś ją do pomieszczenia o temperaturze 10-15°C, w celu dalszego suszenia. Proces ten może trwać do 7 dni.
BROWIN radzi: Zrębki przed wędzeniem zwilż wodą, aby ich spalanie i jednoczesne wytwarzanie dymu trwało dłużej. W momencie, kiedy wędliny przybiorą pożądaną barwę złotożółtą / złotobrązową, zaprzestań dokładania zrębków.

Dane

Symbol: 780904
"Stawka VAT": 23%

Produkty powiązane

 
Browin 2018 | Wszelkie prawa zastrzeżone | powered by freshform