browin biowin biogrod bioterm soens 2measure
Salon sprzedaży

Otwarty w godzinach:
PN-PT 8 - 18 | SB 8 - 15

Telefon czynny:
PN-PT 8-18

Obsługa klienta:
tel.: +48 42 23 23 230
fax: +48 42 23 23 293
Poradnictwo:

tel.: +48 42 23 23 231
e-mail:

ul. Pryncypalna 129/141
93-373 Łódź

 

Fundusze Europejskie

 

Browin Sp. z o.o. Sp. k.
z siedzibą w Łodzi informuje,
iż szybkowar BIOWIN 5L,
No 340205, kod EAN: 5908277703714, nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 lipca 2016 r. w sprawie wymagań dla urządzeń ciśnieniowych
i zespołów urządzeń ciśnieniowych, z uwagi m.in.
na brak w dołączonej do przedmiotowego wyrobu instrukcji informacji w zakresie bezpieczeństwa dotyczących konserwacji, tj. o codziennych czynnościach konserwacyjnych
i podstawowych naprawach, które mogą być wykonane przez użytkownika; ostrzeżenia przed naprawami, które mogą być wykonane tylko przez autoryzowany personel;
o dostępnych serwisach naprawczych oraz identyfikacji części zapasowych.
Powyższe ogłoszenie publikuje
się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji
i Konsumentów.

Wyszukaj produkt
 

Prasa ramowa do owoców 10L + worek nylonowy

Opis

Charakterystyka produktu:
Prasy posiadają drewnianą konstrukcje, natomiast ramiona i gwinty wykonane są ze stali, jednak nie ma ona kontaktu z owocami.
Zestawienie elementów:
- śruba dociskowa,
- belka podporowa,
- nakrętka plastikowa,
- kosz,
- folia osłonowa,
- worek filtracyjny,
- nakładka plastikowa na stołek,
- stołek z dwoma pałąkami,
- klocki drewniane pod worek,
- zapasowa nakrętka plastikowa,
Użytkowanie:
Prasa przeznaczona jest do wyciskania soku z uprzednio odpowiednio przygotowanych owoców (rozdrobnionych i macerowanych z dodatkiem (Pektopol). lub po wstępnej fermentacji).
Kolejność czynności:
Na stołku w środku kosza układamy klocki (3 sztuki) w celu zwiększenia powierzchni przesączania. Pod przeciwległe do wypływu soku nogi stołka podkładami klocki (2 sztuki) w celu przechylenia stołka i ułatwienie spływu soku.
Na zewnątrz kosz owijamy folią tak, aby była wewnątrz karbu nakładki (zabezpiecza to nasze mieszkanie przed pryskaniem soku).
Worek wkładamy do kosza wywijając jego brzeg na kosz i napełniamy miazgą owocową. Brzeg worka zawijamy i przyciskamy tłokiem, układając go równo na worku. Końcówkę śruby wprowadzamy w otwór wspornika tłoka, odkręcamy śrubę do momentu aż ramiona belki dadzą się podłożyć pod pałąki i rozpoczynamy tłoczenie. Tłoczenie prowadzimy powoli, gdy zauważymy, że szczeliny worka zostały zatkane i sok nie wypływa, wyciągamy worek z kosza przemieszamy zawartość ugniatając ja ręcznie. Worek z miazgą wkładamy ponownie do kosza i tłoczymy dalej. Dobrze przygotowane owoce dają się łatwo tłoczyć, jeśli jednak nie zrobimy odpowiedniego przygotowania wynik tłoczenia nie będzie zadowalający.

Konserwacja:
Miejsca połączeń śruba – nakrętka, śruba – tłok oraz niemalowaną część śruby należy przed każdym tłoczeniem i po umyciu, smarować cienką warstwą ojelu jadalnego.

UWAGA:
Dzięki dobremu gwintowi na śrubie prasy, przy małej sile na rączce śruby uzyskujemy duży nacisk na tłok. Maksymalna siła tłoczenia wynosi 2100kg, uzyskujemy ją przy momencie na śrubie wynoszącym 45Nm.

Dane

Symbol: 810010
Stawka VAT: 23%
Szerokość produktu: 27.0cm
Głębokość produktu: 27.0cm
Wysokość produktu: 83.0cm

Produkty powiązane

 
Browin 2010 | Wszelkie prawa zastrzeżone | powered by freshform