Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Curing salt for krakowska sausage - 115 g
2,22 €
19,30 EUR/kg
Curing mix for white sausage, with functional protein and acerola, 66g
2,12 €
32,12 EUR/kg
Curing salt with herbs for traditional sausage 65g
1,19 €
18,31 EUR/kg
Peklosól – Curing Mix for Kielbasa Zwyczajna, with Functional Protein, 64 g
33,13 EUR/kg
Saltpetre for meat curing, 100 g
2,97 €
29,70 EUR/kg
Curing salt 720 g
2,51 €
3,49 EUR/kg
Curing salt 1 kg
1,44 €
1,44 EUR/kg
Saltpetre for meat curing, 20 g
1,20 €
60,00 EUR/kg
Curing Salt Vit-C - 130 g
0,83 €
6,38 EUR/kg
For cottage sausage. Mix of spices and herbs. 20 g
1,66 €
83,00 EUR/kg
For cabanossi sausages. Mix of spices 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Herb and Spice Blend for Country-Style Sausage, 500 g
11,29 €
22,58 EUR/kg
S-shaped smoking hooks, sharpened, 3 mm x 150 mm, 15 pcs.
8,94 € 8,66 €
0,58 EUR/pcs
Smoking Hooks - S-shaped, sharpened, 4 mm x 150 mm, set of 5
5,26 € 4,70 €
0,94 EUR/pcs
Smoking Hooks - S-shaped, 45° beveled tips, 4 mm x 150 mm, set of 5
4,24 € 4,07 €
0,81 EUR/pcs