Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Marinade for fish. Mix of herbs and spices, 120 g
1,39 €
11,58 EUR/kg
Shatterproof Mead Hydrometer with Test Tube, Measurement Range: 10-50°Blg
6,65 € 3,95 €
3,95 EUR/pcs
Shatterproof mead hydrometer with test jar, measuring range 10–50°Blg
3,95 €
900 ml twist-off jar with coloured Ø82/6 lid - 6 pcs
4,02 €
0,67 EUR/pcs
For cabanossi sausages. Mix of spices 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Food thermometer with probe (0°C to 250°C) mix
15,12 €
15,12 EUR/pcs
Food thermometer with probe (0°C to 250°C)
Food bucket "GWIOZDA" 10 L with lid
5,26 € 4,49 €
4,49 EUR/pcs
Food-grade Citric Acid, 1kg
2,77 € 2,50 €
2,50 EUR/kg
Printed food bucket 10 L with habdle and lid
Still for food processor
98,29 € 88,54 €
88,54 EUR/pcs
Cotton bag - home food processing sketch
3,41 €
3,41 EUR/pcs
Vacuum packing set - manual
5,07 € 4,12 €
4,12 EUR/pcs
Thermometer for preserves (0°C to +100°C) 22cm
Barrel plastic bags 55x80 cm for 30l barrels / drums , 5 pcs.
3,07 €
0,61 EUR/pcs