Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Twist-off lid Ø66/4 drawn bell peppers – 10 pcs
1,38 € 0,83 €
0,08 EUR/pcs
425 mL Gurken jar with a coloured Ø82 lid - 6 pcs
5,72 € 5,19 €
0,87 EUR/pcs
Shatterproof jar for brine pickling 5 L + wooden tongs
5,00 €
5,00 EUR/pcs
Shatterproof jar for brine pickling 3 L
4,97 € 4,80 €
4,80 EUR/pcs
Twist-off jar 212 ml, Ø66 - 12 pcs
5,99 € 4,61 €
0,38 EUR/pcs
Bacterial cultures for seasoned sausages, 2 g
2,41 €
1205,00 EUR/kg
Pork hock marinade - a mix of herbs and spices
1,80 € 1,27 €
18,14 EUR/kg
Marinade for bacon - a mix of herbs and spices
1,27 €
36,29 EUR/kg
2,1 L cracker barrel glass jar with clamp lid
5,17 €
5,17 EUR/pcs