Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Curing salt with herbs for traditional sausage 65g
1,19 €
18,31 EUR/kg
Quince Flavor Essence for 10 L - 100 ml
6,90 € 6,39 €
63,90 EUR/l
500 ml Bottle with Screw Cap, 'Cytrynówka' Print, 1 pc.
1,53 €
1,53 EUR/pcs
Cranberry Flavor Essence for 4 L - 40 ml
3,19 €
79,75 EUR/l
500 ml Flask Bottle with Screw Cap, 'Bimber PRL' Print, 1 pc.
1,80 €
1,80 EUR/pcs
Easy Winemaking Kit - an easy path to homemade wine
20,00 €
20,00 EUR/pcs
My Hobby: Homemade Cheese Making - book (in Polish)
7,68 €
7,68 EUR/pcs
200 ml Flask-Style Bottle with Screw Cap, 'Homemade Liqueur' Print, 1 pc
1,02 €
1,02 EUR/pcs
Yogurt and cheese maker with thermostat, 1.5 L
39,50 € 36,83 €
36,83 EUR/pcs
Yogurt Starter Cultures
4,92 €
4,92 EUR/pcs
Collagen sausage casing Ø65 mm - 4 m
4,99 € 4,73 €
1,18 EUR/m
Curing salt 720 g
2,51 €
3,49 EUR/kg
For cabanossi sausages. Mix of spices 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Curing salt 1 kg
1,44 €
1,44 EUR/kg
Pekla delicately herbal for ham, 75 g
15,87 EUR/kg