Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
My Hobby: Homemade Cheese Making - book (in Polish)
7,68 €
7,68 EUR/pcs
Round cheese mould, 13 x 13 x 7 cm, 500 g
2,26 € 1,83 €
1,83 EUR/pcs
Square cheese mold, 11x11x8,5, 500 g
3,68 €
3,68 EUR/pcs
Round cheese mold Ø 8,4 cm for 250 g
1,33 € 1,02 €
1,02 EUR/pcs
Cottage cheese bacterial cultures
4,92 €
4,92 EUR/pcs
Bacterial cultures for Greek cheese
Gouda cheese bacterial culture
Yogurt and cheese maker with thermostat, 1.5 L
39,50 € 36,83 €
36,83 EUR/pcs
Heart-shaped cheesemaking mold - 100 g
0,56 €
0,56 EUR/pcs
Cotton cheesecloth, 40x40 cm, 2 pcs.
3,94 € 3,24 €
1,62 EUR/pcs
Liquid microbial rennet strong, 30 ml
6,66 €
222,00 EUR/l
Liquid natural rennet, 50 ml
4,70 €
94,00 EUR/l
Cheesemaking wax, 150 g
3,41 €
22,73 EUR/kg
Cheesecloth 36 x 32 x 45 cm, 5 pcs
3,85 €
0,77 EUR/pcs
Cheesemaking kit
14,14 € 12,44 €
12,44 EUR/pcs