Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Dried hog casings, size 65 mm, 30 cm - 4 pcs
8,07 €
2,02 EUR/pcs
Dried pork casings, size 100 mm, 50 cm - 2 pcs
4,04 EUR/pcs
Hog casings 28/30, 90m
15,85 € 12,19 €
0,14 EUR/m
Hog casings on tape 28/30 mm, 20 m
8,83 €
0,44 EUR/m
Natural hog casings 28/30 mm, 15m
7,78 €
0,52 EUR/m
5,73 €
0,38 EUR/m
Natural sheep casings 18/20mm, 15m
4,73 €
0,32 EUR/m
Natural sheep casings 18/20 mm, 91 m
19,50 € 19,27 €
0,21 EUR/m
Natural sheep casings 18/20 mm, 20 m
6,63 €
0,33 EUR/m
Natural hog casings 28/30 mm, 20 m
6,07 €
0,30 EUR/m
Cooking thermometer (0°C to +100°C) 12,3cm
4,22 €
4,22 EUR/pcs
Classic mix of herbs and spices for a pressure ham cooker 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Herb and Spice Blend for Country-Style Sausage, 500 g
11,29 €
22,58 EUR/kg
Curing mix for white sausage, with functional protein and acerola, 66g
2,12 €
32,12 EUR/kg
Peklosól – Curing Mix for Kielbasa Zwyczajna, with Functional Protein, 64 g
33,13 EUR/kg