Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Party set - Vypito Passion Fruit & Peach
11,61 €
11,61 EUR/pcs
VYPITO 12%, sachet for 18 drinks - Matcha-Apricot, 126 g
3,95 €
3,95 EUR/pcs
VYPITO 12%, sachet for 18 drinks – Multitropic, 126g
Easy Winemaking Kit - an easy path to homemade wine
20,00 €
20,00 EUR/pcs
My Hobby: Homemade Cheese Making - book (in Polish)
7,68 €
7,68 EUR/pcs
200 ml Flask-Style Bottle with Screw Cap, 'Homemade Liqueur' Print, 1 pc
1,02 €
1,02 EUR/pcs
Yogurt and cheese maker with thermostat, 1.5 L
39,50 € 36,83 €
36,83 EUR/pcs
Yogurt Starter Cultures
4,92 €
4,92 EUR/pcs
Collagen sausage casing Ø65 mm - 4 m
4,99 € 4,73 €
1,18 EUR/m
Curing salt 720 g
2,51 €
3,49 EUR/kg
For cabanossi sausages. Mix of spices 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Curing salt 1 kg
1,44 €
1,44 EUR/kg
Pekla delicately herbal for ham, 75 g
1,19 €
15,87 EUR/kg
Curing Salt Vit-C - 130 g
0,83 €
6,38 EUR/kg
Meat injector with 2 injection needles
15,12 €
15,12 EUR/pcs