Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Curing Salt Vit-C - 130 g
0,83 €
6,38 EUR/kg
54 L wine demijohn in a plastic basket
38,78 €
38,78 EUR/pcs
34 L wine demijohn in a plastic basket
32,19 €
32,19 EUR/pcs
25 L wine demijohn in a plastic basket
28,05 €
28,05 EUR/pcs
20 L wine demijohn in a plastic basket
23,90 €
23,90 EUR/pcs
15 L wine demijohn in a plastic basket
21,22 €
21,22 EUR/pcs
500 ml Beer Bottles - 8-Pack
3,60 €
0,45 EUR/pcs
Liquid activated carbon for 25 L, 140 g
3,56 €
25,43 EUR/kg
0.5 L beer bottle - 8 pcs shrink-wrapped pack
3,41 €
0,43 EUR/pcs
Curing salt 720 g
2,51 €
3,49 EUR/kg
Curing salt 1 kg
1,44 €
1,44 EUR/kg
Marinade for bacon - a mix of herbs and spices
1,27 €
36,29 EUR/kg
Pork hock marinade - a mix of herbs and spices
1,80 € 1,27 €
18,14 EUR/kg
Liquid microbial rennet strong, 30 ml
6,66 €
222,00 EUR/l
Liquid natural rennet, 50 ml
4,70 €
94,00 EUR/l