Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
18l glass carboy with nylon straps and plastic cap for wine making, preserving
19,50 € 17,32 €
17,32 EUR/pcs
15l glass carboy with nylon straps and plastic cap for wine making, preserving
14,63 €
14,63 EUR/pcs
5l gallon / glass carboy with nylon straps and plastic cap for wine making and preserving
8,19 € 7,63 €
7,63 EUR/pcs
hawkSTILL Wi-Fi IQ set – Wi-Fi distillation thermometer with display
150,00 €
150,00 EUR/pcs
Decorative White Plastic Bird Repellent Spiked Strips - Set of 6
10,24 €
1,71 EUR/pcs
hawkSTILL 'Cold Fingers' 60 L distillation set + Wi‑Fi IQ system with LCD display
432,68 €
432,68 EUR/pcs
dragON PLYWOOD NATURE frameless smoker with digital controller, 200 L
853,66 €
853,66 EUR/pcs
Sheep casings - Φ22/24 mm, on strips, 15 m
7,41 €
0,49 EUR/m
Unbreakable Demijohn - 15 L with braces
18,04 €
18,04 EUR/pcs
Unbreakable Demijohn - 10 L with braces
15,60 €
15,60 EUR/pcs
Glass airlock 2pcs.
2,46 €
1,23 EUR/pcs
Glass airlock
1,27 €
1,27 EUR/pcs
Bird spikes, on a plastic strip, 10 pcs.
21,95 €
2,19 EUR/pcs
Bird spikes, on metal strip, 10 pcs.
21,46 €
2,15 EUR/pcs
Marinade for bacon - a mix of herbs and spices
36,29 EUR/kg