Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Weather station RCC – Electronic, wireless, backlit, sensor, black
31,95 € 22,92 €
22,92 EUR/pcs
Campfire Tripod with Grill Grate, 150 cm
36,83 €
36,83 EUR/pcs
Fire Pit Set ø 58 cm + Lid/Tripod Hook-Poker - Perfect for Cast Iron Cooking
29,75 €
29,75 EUR/pcs
VYPITO 12%, sachet for 18 drinks - Mandarin, 126g
3,95 €
3,95 EUR/pcs
Curing salt with herbs for traditional sausage 65g
1,19 €
18,31 EUR/kg
For cabanossi sausages. Mix of spices 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Cherry Wood Smoking Chips, 5 kg, Medium KL8
14,14 €
2,83 EUR/kg
Liquid natural rennet, 50 ml
4,70 €
94,00 EUR/l
Saltpetre for meat curing, 100 g
2,97 €
29,70 EUR/kg
Black Currant essence with natural aroma for 4 L - 40 ml
3,19 €
79,75 EUR/l
Self-adhesive labels, 60x90 mm, for bottles, vodka, black, 20 pcs
2,63 € 1,95 €
0,10 EUR/pcs
Twist-off (TO) lids for jars fi 63/4, black, 10 pcs.
1,70 € 1,53 €
0,15 EUR/pcs
Black lid Ø 43/4 - 10 pcs
1,34 €
0,13 EUR/pcs
Black lid Ø 66/4 - 10 pcs
1,38 € 1,22 €
0,12 EUR/pcs
Black lid Ø 53/4 - 10 pcs
1,36 € 1,12 €
0,11 EUR/pcs