Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Cottage cheese bacterial cultures
4,92 €
4,92 EUR/pcs
Cheesemaking mould for Koryciński type cheese 21 / 11 / 8.5 cm for 2 kg
6,04 € 3,95 €
3,95 EUR/pcs
Round cheese mold Ø 8,4 cm for 250 g
1,33 € 1,02 €
1,02 EUR/pcs
Square cheese mold, 11x11x8,5, 500 g
3,68 €
3,68 EUR/pcs
Cheesemaking kit - junior cheesemaker
14,14 € 12,44 €
12,44 EUR/pcs
Cheesemaking kit
Round cheese mold, 10x10x9,5, 300 g
4,38 € 3,95 €
Round cheese mold, 10x10x5,5 250 g
1,97 € 1,85 €
1,85 EUR/pcs
Liquid microbial rennet strong, 30 ml
6,66 €
222,00 EUR/l
106 ml Amphora twist-off jar with colourful Ø53 lid - 8 pcs
6,60 € 4,53 €
0,57 EUR/pcs
720 ml twist-off jar with colourful Ø82/6 lid - 6 pcs
3,70 €
0,62 EUR/pcs
730 ml twist-off barrel jar Ø82 - 6 pcs
3,38 € 3,04 €
0,51 EUR/pcs
For cottage sausage. Mix of spices and herbs. 20 g
1,66 €
83,00 EUR/kg
Cast Iron Hunter’s Cauldron with Enamel-Coated Interior, 8 L
59,02 €
59,02 EUR/pcs
Food bucket "GWIOZDA" 10 L with lid
5,26 € 4,49 €
4,49 EUR/pcs