Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Klarowin fining agent for white and rose wines 100 g
1,63 €
16,30 EUR/kg
Spare funnels for Browin 5 kg vertical stuffer, 6 pcs
6,73 €
1,12 EUR/pcs
Cooking bags for 3kg press ham maker / cooker - 20 pcs.
3,58 € 3,24 €
0,16 EUR/pcs
Set of stainless steel funnels for Browin vertical sausage stuffers, 3, 5, 7 L, 4 pcs
12,19 €
3,05 EUR/pcs
Self-adhesive labels, 60x90 mm, for bottles, vodka, black, 20 pcs
2,36 € 1,95 €
0,10 EUR/pcs
Self-adhesive labels, 60x90 mm, for bottles, vodka, white, 20 pcs
2,12 € 1,56 €
0,08 EUR/pcs
Angular airlock for containers - shatterproof
1,17 €
1,17 EUR/pcs
Cooking bags for 1,5kg press ham maker / cooker - 20 pcs.
3,41 € 2,78 €
0,14 EUR/pcs
Curing salt for krakowska sausage - 115 g
2,22 €
19,30 EUR/kg
Cooking bags for 0,8 kg press ham maker / cooker - 20 pcs.
2,55 € 1,95 €
Cheese netting for smoking 3m
2,24 € 1,46 €
0,49 EUR/m
Round cheese mold Ø 8,4 cm for 250 g
1,33 € 1,02 €
1,02 EUR/pcs
Home smoker in a pot, 35 L, for gas cooktop
131,70 €
131,70 EUR/pcs
Precision cleaning brush for home appliances and more
0,83 €
0,83 EUR/pcs
Cotton cheesecloth, 40x40 cm, 2 pcs.
3,94 € 3,24 €
1,62 EUR/pcs