Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Easy Winemaking Kit - an easy path to homemade wine
20,00 €
20,00 EUR/pcs
Self-adhesive labels 60x90 mm for bottles, liquors, vodkas - 20 pcs
2,63 € 1,95 €
0,10 EUR/pcs
5 L jar for infusion liquor and a screw lid with a handle
4,46 €
4,46 EUR/pcs
1l Wine / liquer filter bag
6,66 €
6,66 EUR/pcs
Plastic stirrer 44.5 cm
3,41 €
3,41 EUR/pcs
Wine siphon hose / tubing
1,71 EUR/m
500 ml vodka bottle - 8 pcs
3,90 €
0,49 EUR/pcs
200 ml glass bottle with cork top KK23/18 , 6pcs.
5,51 €
0,92 EUR/pcs
‘Captain’s’ 500 ml bottle with a screw cap - 6 pieces
6,49 €
1,08 EUR/pcs
Redukwas® Plus - acidity regulator
2,05 €
20,50 EUR/kg
Redukwas - acidity regulator, 15 g
0,97 €
64,67 EUR/kg
Multifunctional 8 L jar for fermenting
6,31 € 5,97 €
5,97 EUR/pcs
Multifunctional 5 L jar for fermenting
5,21 € 5,14 €
5,14 EUR/pcs
Lemon and raspberry flavoured essence - 40 ml, for 4 L
3,19 €
3,19 EUR/pcs
Self-adhesive labels, 60x90 mm, for bottles, vodka, white, 20 pcs
2,12 € 1,56 €
0,08 EUR/pcs