Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
1l Wine / liquer filter bag
6,66 €
6,66 EUR/pcs
12l Cone must filter bag
9,22 €
9,22 EUR/pcs
Must filtering bag - Conical - 7 L
7,68 €
7,68 EUR/pcs
3l Cone must filter bag
6,39 €
6,39 EUR/pcs
200 ml glass bottle with cork top KK23/18 , 6pcs.
5,51 €
0,92 EUR/pcs
Cotton cheesecloth, 40x40 cm, 2 pcs.
3,94 € 3,24 €
1,62 EUR/pcs
French Oak Cubes, Heavy Toast, Cherry-Flavored, 20 g
2,78 €
139,00 EUR/kg
Plum Brandy Essence, for 4 L, 40 ml
3,68 €
92,00 EUR/l
Funnel strainer Ø25 cm
2,78 EUR/pcs
Plastic funnel Ø25 for demijohns, high edge
6,41 €
6,41 EUR/pcs
Cherry Liqueur Flavor Essence, 2.5 L for 250 L of Finished Beverage
132,68 €
53,07 EUR/l
Cherry Liqueur essence for 10 L, 100 ml
6,90 €
69,00 EUR/l
Pear Flavor Essence – pear liqueur flavoring, 100 ml
Pear-Flavored Essence – Pear Liqueur Flavoring, 40 ml
3,19 €
79,75 EUR/l
Hip flask bottle for infusion liqueurs, 100 ml - 10 pcs
4,87 € 3,56 €
0,36 EUR/pcs