Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Pressure stone for barrels, vitrified clay, Ø 22 cm
13,66 €
13,66 EUR/pcs
Pressure stone for barrels, vitrified clay, Ø 15 cm
9,87 € 6,31 €
6,31 EUR/pcs
Stainless Steel Pressure Cooker Set, 4 L and 6 L
73,90 €
73,90 EUR/pcs
Stainless Steel Pressure Cooker, 8 L
67,80 €
67,80 EUR/pcs
Stainless Steel Pressure Cooker, 6 L
62,19 €
62,19 EUR/pcs
Rectangular granite pizza stone, 37 x 35 cm
20,48 €
20,48 EUR/pcs
Classic mix of herbs and spices for a pressure ham cooker 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Dried pork casings, size 100 mm, 50 cm - 2 pcs
8,07 €
4,04 EUR/pcs
Retro weather station - natural wood with silver dials
41,94 € 37,80 €
37,80 EUR/pcs
Lid gasket for Browin 6 L and 8 L pressure cookers (item nos. 340206 and 8340208)
5,85 €
5,85 EUR/pcs
Curing salt with garlic and herbs for pressure ham cooker, 100 g
1,19 €
11,90 EUR/kg
Retro weather station - walnut colour with gold dials
3 kg Vertical Sausage Stuffer
60,23 € 56,83 €
56,83 EUR/pcs
Orchard Tying Tube, Dark Green Rubber, 25 m x 3 mm
4,21 € 2,78 €
2,78 EUR/pcs
Natural sheep casings 18/20 mm, 91 m
19,50 € 19,27 €
0,21 EUR/m