Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Pressure stone for barrels, vitrified clay, Ø 22 cm
13,66 €
13,66 EUR/pcs
Pressure stone for barrels, vitrified clay, Ø 15 cm
9,87 € 6,31 €
6,31 EUR/pcs
Wooden cabbage packer large 100 cm
11,36 € 11,05 €
11,05 EUR/pcs
Wooden cabbage packer 78 cm
7,99 € 7,68 €
7,68 EUR/pcs
5l glass jar with plastic cap
6,77 € 5,39 €
5,39 EUR/pcs
10l glass jar with plastic cap
11,92 € 8,53 €
8,53 EUR/pcs
Marinade for fish. Mix of herbs and spices, 120 g
1,39 €
11,58 EUR/kg
Frukta-Żel - Pectin for jams and preserves, 30 pcs.
29,75 €
0,99 EUR/pcs
Frukta-Żel - Pectin for Jams and Preserves, 15 pcs.
15,12 €
1,01 EUR/pcs
Grandpa Feliks' Secret for curing - spice and herb blend, 500g
11,29 €
22,58 EUR/kg
Bacterial cultures for seasoned meats, 2 g
2,41 €
1205,00 EUR/kg
Bacterial cultures for Greek cheese
4,92 €
4,92 EUR/pcs
Chosen for ham. Mix of spices and herbs, 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Grandpa Feliks's Secret for Curing, 35 g
47,43 EUR/kg
For curing. Mild mix of spices and herbs, 35 g