Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
5 L Lady demijohn with basket, screw cap, stopper and side airlock
6,41 €
6,41 EUR/pcs
Dama 5 L PET demijohn, with screw cap, handle and basket
2,92 €
2,92 EUR/pcs
Dama Demijohn 5 L PET, with screw cap and basket
2,78 €
2,78 EUR/pcs
Dama Demijohn 5 L PET, with screw cap and handle
2,36 €
2,36 EUR/pcs
Demijohn Dama 5 L PET, with screw cap
2,21 € 2,12 €
2,12 EUR/pcs
Cap for Dama PET Demijohn 5 L - 3 pcs.
0,97 €
0,32 EUR/pcs
Aromatic Bayanus Multicomplex starter kit for wine, 40 g
1,46 €
36,50 EUR/kg
Shatterproof Saccharometer with Test Tube, Measurement Range: -5 to 35°Blg
6,48 € 3,95 €
3,95 EUR/pcs
Shatterproof hydrometer with trial jar, measuring range: -5–35°Blg
3,95 €
GLORIA Bottle 0.5 L with gold screw cap, 28 mm, 1 pc.
1,29 €
1,29 EUR/pcs
Measurement of total SO2 content
7,31 €
7,31 EUR/pcs
Nutrient for winemaking yeast, 100 g
2,05 €
20,50 EUR/kg
Carbonator for water and drinks + 10 carbonating cylinders
41,70 €
41,70 EUR/pcs
VYPITO 12%, sachet for 18 drinks - Chillout Lightly Fruity, 126 g
3,34 €
26,51 EUR/kg
VYPITO 12%, sachet for 18 drinks - Energy Drink, 126 g
3,34 EUR/pcs