Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Gaskets for 5, 10, 20 L barrels - 2 pcs
5,97 € 5,36 €
2,68 EUR/pcs
Screw Cap for 20 L Square Barrel, Ø 19 cm
3,12 €
3,12 EUR/pcs
Screw Cap for 60 L and 85 L Rimmed Barrels, Ø 33.5 cm
5,85 €
5,85 EUR/pcs
Screw-on lid for 30, 40 and 50 L square barrels, Ø 22 cm
3,58 €
3,58 EUR/pcs
Potassium metabisulphite 1 kg
13,17 €
13,17 EUR/kg
Rods for plywood smokehouses, length 46 cm, Ø 1 cm, 4 pcs.
12,68 € 12,44 €
3,11 EUR/pcs
Steel bars for dragON 330275 electric smoker, 4 pcs.
6,39 €
1,60 EUR/pcs
Crossbars for wooden smokers (450 mm), 4 pcs.
Crossbars for metal smokehouses (455mm) 4 pcs.
Thermometer for BBQ smoker (0°C to +250°C) 6,0cm
6,49 €
6,49 EUR/pcs
Cheese netting for smoking 3m
2,24 € 1,46 €
0,49 EUR/m
Plastic funnel Ø25 for demijohns, high edge
6,41 €
6,41 EUR/pcs
Probe for Kitchen Thermometer (185800, 185909)
6,92 €
6,92 EUR/pcs
Stainless steel filtration column, suspended in a complete set with accessories and activated carbon
44,39 €
44,39 EUR/pcs
Precision cleaning brush for home appliances and more
0,83 €
0,83 EUR/pcs