Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Natural oak chips for flavouring spirits (whisky, white wine), 50 g
2,22 €
2,22 EUR/pcs
Oak-flavored essence with natural aroma and extract - 40 ml, for 4 L
3,41 €
3,41 EUR/pcs
Lemon flavoured essence with natural aroma for 10 L - 100 ml
6,90 €
69,00 EUR/l
Quince-flavored essence, 2.5 L for 250 L of finished spirit
132,68 €
53,07 EUR/l
Lemon Essence with Natural Aroma for 4 L - 40 ml
3,19 €
79,75 EUR/l
Distiller module for flavoring distillates
37,31 €
37,31 EUR/pcs
French Oak Cubes, Heavy Toast, Whisky Aroma – 20 g
170,50 EUR/kg
French Oak Cubes, Heavy Toast, Plum Aroma, 20 g
2,78 €
139,00 EUR/kg
Apeorello Dolce Essence for 4 L, 40 ml
3,68 €
3,68 EUR/pcs
Whisky Orange Flavor Essence for 4 L - 40 ml
3,68 € 3,51 €
87,75 EUR/l
Modular distiller for flavoring distillates 30 L - without heating element
195,12 € 157,56 €
157,56 EUR/pcs
Bourbon flavoured essence for 4 L, 40 ml
92,00 EUR/l
Chocolate Flavor Essence for 4 L - 40 ml
Whisky Fire Flavor Essence for 4 L, 40 ml
Pear-flavored Essence with Natural Aroma, 2.5 L