Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
5 L glass barrel, with wide spout, cork, stand, and tap
24,63 €
24,63 EUR/pcs
3 L glass barrel, with wide spout, cork, stand, and tap
15,36 €
15,36 EUR/pcs
Natural oak chips for flavouring spirits (whisky, white wine), 50 g
2,22 €
2,22 EUR/pcs
French Oak Cubes, Heavy Toast, Cherry-Flavored, 20 g
2,78 €
139,00 EUR/kg
French oak cubes, heavy toast, 20 g
111,00 EUR/kg
Heavily toasted oak wood chips, 20 g
1,95 €
97,50 EUR/kg
French Oak Cubes, Heavy Toast, Plum Aroma, 20 g
Heavily toasted oak wood flakes, 50 g
44,40 EUR/kg
Heavily toasted oak wood flakes, cinnamon aroma, 50 g
3,04 €
3,04 EUR/pcs
Heavily toasted oak wood chips - vanilla, 20 g
2,17 €
108,50 EUR/kg
Natural oak wood chips, untoasted 20g
Barrel for cabbage 85 L, with a pressure band, blue, Sterk
35,85 € 30,49 €
30,49 EUR/pcs
Barrel for cabbage 60 L, with a pressure band, blue, Sterk
31,95 € 27,56 €
27,56 EUR/pcs
Gaskets for 5, 10, 20 L barrels - 2 pcs
5,36 €
2,68 EUR/pcs