Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Rectangular granite pizza stone, 37 x 35 cm
20,48 €
20,48 EUR/pcs
Shale stone rotating platter Ø 30 cm
15,85 € 14,88 €
14,88 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 1 kg
12,19 €
12,19 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 500 g
6,39 €
12,78 EUR/kg
Dried baker’s yeast, 250 g
3,41 €
3,41 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 100 g
2,02 €
20,20 EUR/kg
Easy Winemaking Kit - an easy path to homemade wine
20,00 €
20,00 EUR/pcs
My Hobby: Homemade Cheese Making - book (in Polish)
7,68 €
7,68 EUR/pcs
200 ml Flask-Style Bottle with Screw Cap, 'Homemade Liqueur' Print, 1 pc
1,02 €
1,02 EUR/pcs
Yogurt and cheese maker with thermostat, 1.5 L
39,50 € 36,83 €
36,83 EUR/pcs
Yogurt Starter Cultures
4,92 €
4,92 EUR/pcs
Collagen sausage casing Ø65 mm - 4 m
4,99 € 4,73 €
1,18 EUR/m
Curing salt 720 g
2,51 €
3,49 EUR/kg
For cabanossi sausages. Mix of spices 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Curing salt 1 kg
1,44 €
1,44 EUR/kg