Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Cider making starter kit 20 L
32,19 €
32,19 EUR/pcs
Cider Yeast Ciderini Strong, 5 g
1,17 €
234,00 EUR/kg
Multifunctional 8 L jar for fermenting
6,31 € 5,97 €
5,97 EUR/pcs
Multifunctional 5 L jar for fermenting
5,21 € 5,14 €
5,14 EUR/pcs
Semi-sweet and sweet cider yeast , 5g
1,88 €
376,00 EUR/kg
Carbonator for water and drinks + 10 carbonating cylinders
41,70 €
41,70 EUR/pcs
Barrel Drain Tap for 40 L, 60 L, 130 L, 240 L
4,27 €
4,27 EUR/pcs
Pressing element - strainer for preserves, brine pickles and vinegar - Ø100
0,63 €
0,63 EUR/pcs
Pressing element - strainer for preserves, brine pickles and vinegar - Ø82
0,58 €
0,58 EUR/pcs
5 L Lady demijohn with basket, screw cap, stopper and side airlock
6,41 €
6,41 EUR/pcs
Turbo Fruit 5-7 days distiller's yeast, 160 g
5,61 €
35,06 EUR/kg
BELISSIMO 250 ml Bottle with Natural Cork, 1 pc.
1,17 EUR/pcs
500 ml Beer Bottles - 8-Pack
3,60 €
0,45 EUR/pcs
"Double lever bottle capper ""Greta"""
16,83 €
16,83 EUR/pcs
Shatterproof hydrometer with trial jar, measuring range: -5–35°Blg
3,95 €
3,95 EUR/pcs