Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Herb and Spice Blend for Country-Style Sausage, 500 g
11,29 €
22,58 EUR/kg
Grandpa Feliks' Secret for curing - spice and herb blend, 500g
For white sausage - spice and herb blend, 350 g
8,95 €
25,57 EUR/kg
Funnels for the new stuffer version 311006
6,73 €
1,12 EUR/pcs
Silicone piston for 2.5 kg vertical filler
6,90 €
6,90 EUR/pcs
Set of stainless steel funnels for Browin vertical sausage stuffers, 3, 5, 7 L, 4 pcs
12,19 €
3,05 EUR/pcs
Classic mix of herbs and spices for a pressure ham cooker 30 g
1,80 € 1,66 €
55,33 EUR/kg
Grey cotton twine/string for meat tying (240°C) 75 m
2,92 €
0,04 EUR/m
Curing mix for white sausage, with functional protein and acerola, 66g
2,12 €
32,12 EUR/kg
Adapter for Browin netting applicators
2,77 € 2,51 €
2,51 EUR/pcs
Peklosól – Curing Mix for Kielbasa Zwyczajna, with Functional Protein, 64 g
33,13 EUR/kg
4 kg Vertical Sausage Stuffer
70,24 € 65,36 €
65,36 EUR/pcs
Horizontal Sausage Stuffer 2.5 kg with Silicone Plunger
33,16 € 29,75 €
29,75 EUR/pcs
Horizontal sausage stuffer 1.5 kg with silicone piston
29,51 € 26,58 €
26,58 EUR/pcs
Sheep casings - Φ22/24 mm, on strips, 15 m
7,41 €
0,49 EUR/m