Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
2in1 Oven and roasting thermometer (+30°C to +100°C) / (+50°C to +300°C) 13,0cm
5,34 €
5,34 EUR/pcs
Oven thermometer (0°C to +300°C) Ø6,1cm
5,10 €
5,10 EUR/pcs
4,95 €
4,95 EUR/pcs
Enameled Cast Iron Dutch Oven - Ecru, 5.8 L
54,14 €
54,14 EUR/pcs
Enameled cast iron Dutch oven - ecru, 4 L
39,51 €
39,51 EUR/pcs
Marinade for ribs - mix of herbs and spices
1,27 €
36,29 EUR/kg
Marinade for bacon - a mix of herbs and spices
Dried yeast for Italian pizza - 100 g
3,19 €
31,90 EUR/kg
Duo Grill Classic for Fish and Vegetables - 2-in-1 Seasoning Blend, 2 x 12 g
1,09 € 0,95 €
39,58 EUR/kg
5,5 l Cast iron casserole dish
47,93 € 28,78 €
28,78 EUR/pcs
Rectangular granite pizza stone, 37 x 35 cm
20,48 €
20,48 EUR/pcs
Pizza stone, made of cordierite, round, 33 cm
7,56 €
7,56 EUR/pcs
Silicone baking mat
5,26 € 4,97 €
4,97 EUR/pcs
Twist-off jar 212 ml, Ø66 - 12 pcs
5,99 € 4,61 €
0,38 EUR/pcs
Cooking thermometer with a pattern (0°C to +100°C) 12,5cm
5,19 € 4,22 €
4,22 EUR/pcs