Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Glass filtration column
16,34 €
16,34 EUR/pcs
Glass filtration column coming in a set with an alcohol meter, silicon hose and coconut charcoal
28,53 €
28,53 EUR/pcs
Stainless steel filtration column, suspended in a complete set with accessories and activated carbon
44,39 €
44,39 EUR/pcs
Premium filtration column
51,22 €
51,22 EUR/pcs
Silicone hose Ø 7/9mm - temp. -55 +180°C
7,17 €
7,17 EUR/pcs
200 ml glass bottle with cork top KK23/18 , 6pcs.
5,51 €
0,92 EUR/pcs
Plum Brandy Essence, for 4 L, 40 ml
3,68 €
92,00 EUR/l
Glass spiral - bubble condenser
21,70 €
21,70 EUR/pcs
Glass Ham Maker - DUO Set, 2 x 450 g
15,12 €
15,12 EUR/pcs
Glass Ham Maker, 450 g
7,68 €
7,68 EUR/pcs
100 ml glass bottle with cork top KK14/10 , 6pcs.
6,75 € 6,29 €
1,05 EUR/pcs
Glass lid for Browin pressure cookers (340206, 340208, 340209)
5,70 €
5,70 EUR/pcs
Glass airlock 2pcs.
2,46 €
1,23 EUR/pcs
1,5l twist off glass jar with coloured lid Ø82/6 and tongs
2,39 €
2,39 EUR/pcs
Glass container, 545 ml, with a lid for hanging
1,95 €
1,95 EUR/pcs