Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Nutrient for winemaking yeast, 100 g
2,05 €
20,50 EUR/kg
Aromatic Bayanus Multicomplex starter kit for wine, 40 g
1,46 €
36,50 EUR/kg
Wine hand corker for max Ø24mm corks
3,66 €
3,66 EUR/pcs
Burgund winemaking yeast w/o growing, 20 ml
1,00 €
50,00 EUR/l
Kombi Vita wine yeast nutrient 10g
1,34 €
134,00 EUR/kg
Filter bag for frame press 12 l 60g/cm2
7,61 €
7,61 EUR/pcs
34 L wine demijohn in a plastic basket
36,09 € 32,19 €
32,19 EUR/pcs
25 L wine demijohn in a plastic basket
31,95 € 28,05 €
28,05 EUR/pcs
Wine yeast nutrient, 10 g
0,73 €
73,00 EUR/kg
Burgund winemaking yeast, 20 ml
0,95 €
47,50 EUR/l
54 L wine demijohn in a plastic basket
45,11 € 38,78 €
38,78 EUR/pcs
Bordeaux Liquid wine yeast 20ml
Wine yeast nutrient with Vit. B1, 10g
1,17 €
117,00 EUR/kg
Vinistart Complex – wine fermentation starter, 20 g
1,88 €
94,00 EUR/kg
Dried yeast for mead Enovini Honey 10 g
205,00 EUR/kg