Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Oven thermometer (0°C to +300°C) Ø6,1cm
4,95 €
4,95 EUR/pcs
Dark Ale Coopers beer concentrate 1,7kg for 23l of beer
18,53 € 17,56 €
10,33 EUR/kg
5,10 €
5,10 EUR/pcs
Pork hock marinade - a mix of herbs and spices
1,80 € 1,27 €
18,14 EUR/kg
Stoneware, clay baker, 4 L, round, brown
22,44 €
22,44 EUR/pcs
Natural sheep casings 18/20 mm, 91 m
19,50 € 19,27 €
0,21 EUR/m
Butcher's Netting Applicator
14,39 €
14,39 EUR/pcs
28/30 mm pork casings and 18/20 mutton casings - a set
11,83 €
0,30 EUR/m
Liquid Smoke Flavor - Oak, 250 ml
11,29 €
45,16 EUR/l
Grandpa Feliks' Secret for curing - spice and herb blend, 500g
22,58 EUR/kg
Meat tenderizer with safety block
10,24 € 8,95 €
8,95 EUR/pcs
Sheep casings - Φ22/24 mm, on strips, 15 m
7,41 €
0,49 EUR/m
Natural sheep casings 18/20 mm, 20 m
6,63 €
0,33 EUR/m
Coffee-Flavored Essence 100 ml
6,90 € 6,39 €
63,90 EUR/l
Natural hog casings 28/30 mm, 20 m
6,07 €