Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Dried yeast for mead Enovini Honey 10 g
2,05 €
205,00 EUR/kg
Dry mead yeast 10g
1,58 €
158,00 EUR/kg
Shatterproof Mead Hydrometer with Test Tube, Measurement Range: 10-50°Blg
6,65 € 3,95 €
3,95 EUR/pcs
Shatterproof mead hydrometer with test jar, measuring range 10–50°Blg
3,95 €
Fermivin PDM dry wine yeast 7g
1,29 €
184,29 EUR/kg
My Hobby: Home Winemaking - book
5,17 €
5,17 EUR/pcs
Ewa Kwapisz "My hobby: HOMEWINE MAKING"
1,31 € 1,04 €
1,04 EUR/pcs
Refractometer for mead
27,31 €
27,31 EUR/pcs
5 L Lady demijohn with basket, screw cap, stopper and side airlock
6,41 €
6,41 EUR/pcs
54 L wine demijohn in a plastic basket
38,78 €
38,78 EUR/pcs
34 L wine demijohn in a plastic basket
32,19 €
32,19 EUR/pcs
25 L wine demijohn in a plastic basket
28,05 €
28,05 EUR/pcs
20 L wine demijohn in a plastic basket
23,90 €
23,90 EUR/pcs
5 L Lady demijohn with a screw cap, plastic basket, stopper and horizontal airlock – a set of 4 pcs
22,92 €
5,73 EUR/pcs
15 L wine demijohn in a plastic basket
21,22 €
21,22 EUR/pcs