Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Metabisulphite Turbo for flushing the equipment, 15 g
0,90 €
60,00 EUR/kg
Wine hand corker for max Ø24mm corks
3,66 €
3,66 EUR/pcs
Potassium metabisulfite - 10g
0,73 €
73,00 EUR/kg
Potassium metabisulphite 1 kg
13,17 €
13,17 EUR/kg
Potassium metabisulphite, 100 g
2,51 €
25,10 EUR/kg
34 L wine demijohn in a plastic basket
32,19 €
32,19 EUR/pcs
25 L wine demijohn in a plastic basket
28,05 €
28,05 EUR/pcs
20 L wine demijohn in a plastic basket
23,90 €
23,90 EUR/pcs
15 L wine demijohn in a plastic basket
21,22 €
21,22 EUR/pcs
54 L wine demijohn in a plastic basket
38,78 €
38,78 EUR/pcs
5 L wine demijohn in a plastic basket
10,61 €
10,61 EUR/pcs
White wine bottle 0.75 L - pack of 8.
6,44 €
0,81 EUR/pcs
Green 0.75 L wine bottle - 8 pcs shrink-wrap pack
6,00 €
0,75 EUR/pcs
15 L Unbreakable Demijohn with handle and a discharge tap
18,29 €
18,29 EUR/pcs
10 L Unbreakable Demijohn with handle and a discharge tap
16,58 €
16,58 EUR/pcs