Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Piston Gasket for Vertical Sausage Stuffers 3, 5, 7 L
4,41 €
4,41 EUR/pcs
Premium 5 L Vertical Sausage Stuffer
172,19 € 136,58 €
136,58 EUR/pcs
Premium 3 L Vertical Sausage Stuffer
159,75 € 121,22 €
121,22 EUR/pcs
Premium Vertical Sausage Stuffer, 7 L
184,38 € 157,56 €
157,56 EUR/pcs
Silicone piston for 2.5 kg vertical filler
6,90 €
6,90 EUR/pcs
Wine hand corker for max Ø24mm corks
3,66 €
3,66 EUR/pcs
Fruit frame press - with metal basket, for 10 L
147,56 €
147,56 EUR/pcs
Fruit frame press - with wooden basket, for 10 L
127,80 €
127,80 EUR/pcs
Turbo X-Pure yeast, 21.3%, 10 x 25 L, 1.35 kg
21,70 €
16,07 EUR/kg
Turbo X-Pure Yeast 21.3%, 100L
6,31 €
17,53 EUR/kg
Lid gasket for Browin 6 L and 8 L pressure cookers (item nos. 340206 and 8340208)
5,85 €
5,85 EUR/pcs
Sealing Ring for Browin 4 L and 6 L Pressure Cooker Set (340209)
Raspberry Essence with Natural Aroma for 4 L - 40 ml
3,19 €
79,75 EUR/l
Dark Ale Coopers beer concentrate 1,7kg for 23l of beer
18,53 € 17,56 €
10,33 EUR/kg
European Lager Coopers beer concentrate 1,7kg for 23l of beer
20,24 € 14,99 €
8,82 EUR/kg