Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Set of 6 Essences - WHISK(E)Y 6x40 ml
15,12 €
63,00 EUR/l
Tennessee Whiskey-Style Essence 2.5 L — makes up to 250 L of finished spirit
172,20 €
68,88 EUR/l
Shatterproof alcoholmeter with test tube, measuring range 20–98%
3,95 €
3,95 EUR/pcs
Glass filtration column coming in a set with an alcohol meter, silicon hose and coconut charcoal
28,53 €
28,53 EUR/pcs
Activated Duo Carbon – blend of mineral (stone) and coconut activated carbon, 1 kg, treats up to 60 L
5,61 €
5,61 EUR/kg
Baldur convex 18 L modular still
246,10 € 241,46 €
241,46 EUR/pcs
Modular still 30 L Freja – electric
234,15 €
234,15 EUR/pcs
hawkSTILL 1.0 CONVEX 18 L Distiller - MUNIN
209,02 €
209,02 EUR/pcs
Still module - inspection glass
39,51 €
39,51 EUR/pcs
Turbo Browin 24h distiller's yeast, 180 g
4,61 €
25,61 EUR/kg
Reflux - Shotgun
59,02 €
59,02 EUR/pcs
Proofing parrot (dynamic areometer)
34,14 €
34,14 EUR/pcs
Glass spiral - bubble condenser
21,70 €
21,70 EUR/pcs
Gasket for Modular Distiller Sight Glass
2,78 €
2,78 EUR/pcs
Reflux - cold fingers
73,90 €
73,90 EUR/pcs