Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Holder/fire iron for the lid of a cast iron pot or cauldron
6,31 € 5,05 €
5,05 EUR/pcs
Whisky Fire Flavor Essence for 4 L, 40 ml
3,68 €
92,00 EUR/l
Fire Pit Set ø 58 cm + Lid/Tripod Hook-Poker - Perfect for Cast Iron Cooking
29,75 €
29,75 EUR/pcs
dragON Wood 100E 200 L Outdoor Smoker – wood-fired with electric heating module and controller
678,05 €
678,05 EUR/pcs
dragON Wood 60E 115 L Smoker – wood-fired wooden cabinet with electric heating module and controller
580,49 €
580,49 EUR/pcs
Round garden fire pit with grate, Ø55 cm, bowl
Garden fire pit ø 80 cm
48,04 € 37,80 €
37,80 EUR/pcs
Garden fire pit ø 70 cm
36,09 € 33,41 €
33,41 EUR/pcs
Garden fire pit ø 60 cm
32,92 € 29,02 €
29,02 EUR/pcs
Garden Fire Pit Ø58 cm, Round Bowl
27,31 €
27,31 EUR/pcs
Plum Wood Chips for Smoking/Grilling, 450 g, Class 8
2,58 €
5,73 EUR/kg
100 cm Wooden Smoker with Firebox
292,68 €
292,68 EUR/pcs
Wood-fired smoking chamber – spruce wood, 200 L, with stainless steel base
471,46 €
471,46 EUR/pcs
Wood chips for smoking/grilling, beech, 450 g, Grade 8
2,34 €
5,20 EUR/kg
Smoking/Grilling Wood Chips for Pork - Mix (70% Alder, 30% Beech), 450 g, Size 10
2,34 EUR/pcs