Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Klarowin fining agent for white and rose wines 100 g
1,63 €
16,30 EUR/kg
Klarowin fining agent for white and rose wines 10g
0,68 €
68,00 EUR/kg
Yeast + nutrient for white and rose wine Enovini® BAYA VITA, 17 g
1,76 €
1,76 EUR/pcs
Bayanus yeast + nutrient - universal for all types of wine, 17 g
1,83 €
1,83 EUR/pcs
Nutrient for winemaking yeast, 100 g
2,05 €
20,50 EUR/kg
Carbonator for water and drinks + 10 carbonating cylinders
41,70 €
41,70 EUR/pcs
Aromatic Bayanus Multicomplex starter kit for wine, 40 g
1,46 €
36,50 EUR/kg
Wine hand corker for max Ø24mm corks
3,66 €
3,66 EUR/pcs
Enovini WS dry table wine yeast 7g
1,22 €
174,29 EUR/kg
Wine yeast nutrient, 10 g
0,73 €
73,00 EUR/kg
Green 0.75 L wine bottle - 8 pcs shrink-wrap pack
6,00 €
0,75 EUR/pcs
Klarowin White Plus - fining agent 8 g
0,83 €
0,83 EUR/pcs
Enovini dry wine yeast 7g
Enovini BAYA winemaking yeast, 7 g
1,29 €
184,29 EUR/kg
Wine yeast nutrient 10 g
0,95 €
0,95 EUR/pcs