Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Stoneware Fermentation Crock - 4.5 L with Lid
28,29 €
28,29 EUR/pcs
500 ml vodka bottle with black screw cap, 6 pcs.
4,07 €
0,68 EUR/pcs
Stainless Steel Steam Juicer & Steamer, 5 L
36,58 €
36,58 EUR/pcs
Frukta-Żel - Pectin for jams and preserves, 30 pcs.
29,75 €
0,99 EUR/pcs
Frukta-Żel - Pectin for Jams and Preserves, 15 pcs.
15,12 €
1,01 EUR/pcs
S-shaped Smoking Hooks – 45°-cut tips, 5 mm x 150 mm, Pack of 5
5,53 € 4,41 €
0,88 EUR/pcs
Smoking Hooks - S-shaped, 45° beveled tips, 4 mm x 150 mm, set of 5
4,24 € 4,07 €
0,81 EUR/pcs
Bacterial cultures for seasoned sausages, 2 g
2,41 €
1205,00 EUR/kg
Grandpa Feliks's Secret for Curing, 35 g
1,80 € 1,66 €
47,43 EUR/kg
For curing. Mild mix of spices and herbs, 35 g
Pectin for Jam - Citrus-Based, Amidated, Gelling Agent, 20 g
1,53 €
76,50 EUR/kg
Aromatic Bayanus Multicomplex starter kit for wine, 40 g
1,46 €
36,50 EUR/kg
Marinade for ribs - mix of herbs and spices
1,27 €
36,29 EUR/kg
Pork hock marinade - a mix of herbs and spices
1,80 € 1,27 €
18,14 EUR/kg
Frukta-żel. Pectin for jams 30 g
1,10 €
36,67 EUR/kg