Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Capillary Vinometer to measure alcohol content
3,41 €
3,41 EUR/pcs
Easy Winemaking Kit - an easy path to homemade wine
20,00 €
20,00 EUR/pcs
Alcohol content measurement
7,31 €
7,31 EUR/pcs
Unbreakable Alcohol Meter with Test Tube, Measurement Range 20-98%
4,99 € 3,95 €
3,95 EUR/pcs
Shatterproof alcoholmeter with test tube, measuring range 20–98%
3,95 €
200 ml Flask-Style Bottle with Screw Cap, 'Homemade Liqueur' Print, 1 pc
1,02 €
1,02 EUR/pcs
Enovini dry wine yeast 7g
1,22 €
174,29 EUR/kg
5 L wine demijohn in a plastic basket
10,61 €
10,61 EUR/pcs
Multifunctional 8 L jar for fermenting
6,31 € 5,97 €
5,97 EUR/pcs
Multifunctional 5 L jar for fermenting
5,21 € 5,14 €
5,14 EUR/pcs
Oak-flavored essence with natural aroma and extract - 40 ml, for 4 L
Coffee-Flavored Essence 100 ml
6,90 € 6,39 €
63,90 EUR/l
Turbo Fruit 5-7 days distiller's yeast, 160 g
5,61 €
35,06 EUR/kg
Chocolate Flavor Essence for 4 L - 40 ml
3,19 €
79,75 EUR/l
Coconut Flavour Essence for 5 L - 100 ml
6,90 €
6,90 EUR/pcs