Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Silicone baking mat
5,26 € 4,97 €
4,97 EUR/pcs
Silicone mat - printed pastry board: templates and cooking calculator
5,80 € 5,34 €
5,34 EUR/pcs
Rectangular granite pizza stone, 37 x 35 cm
20,48 €
20,48 EUR/pcs
Pizza stone, made of cordierite, round, 33 cm
7,56 €
7,56 EUR/pcs
Electric smoker, portable
98,29 € 78,54 €
78,54 EUR/pcs
5,5 l Cast iron casserole dish
47,93 € 28,78 €
28,78 EUR/pcs
Pad for distillation modules - 1 pc.
1,76 €
1,76 EUR/pcs
Dried yeast for Italian pizza - 100 g
3,19 €
31,90 EUR/kg
Oven thermometer (0°C to +300°C) Ø6,1cm
5,10 €
5,10 EUR/pcs
Cooking thermometer (0°C to +100°C) 17,5cm
4,39 €
4,39 EUR/pcs
Electronic Kitchen Thermometer, LCD (-20°C to +250°C), Red
4,29 €
4,29 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 1 kg
12,19 €
12,19 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 500 g
6,39 €
12,78 EUR/kg
Dried baker’s yeast, 250 g
3,41 €
3,41 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 100 g
2,02 €
20,20 EUR/kg