Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Rye sourdough with yeast and malt - 23 g
1,29 €
56,09 EUR/kg
Wheat sourdough with yeast - 23 g
Stoneware , clay baker, 4 L, brown
27,56 €
27,56 EUR/pcs
Stoneware, clay baker, 4 L, round, brown
22,44 €
22,44 EUR/pcs
Rectangular granite pizza stone, 37 x 35 cm
20,48 €
20,48 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 1 kg
12,19 €
12,19 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 500 g
6,39 €
12,78 EUR/kg
Dried baker’s yeast, 250 g
3,41 €
3,41 EUR/pcs
Dried baker’s yeast, 100 g
2,02 €
20,20 EUR/kg
Easy Winemaking Kit - an easy path to homemade wine
20,00 €
20,00 EUR/pcs
Dried yeast for Italian pizza - 100 g
3,19 €
31,90 EUR/kg
Unbreakable Demijohn - 25 L with handle
19,02 €
19,02 EUR/pcs
Unbreakable Demijohn - 20 L with handle
18,04 € 17,56 €
17,56 EUR/pcs
Unbreakable Demijohn - 15 L with handle
16,33 € 15,12 €
15,12 EUR/pcs
Pizza stone, made of cordierite, round, 33 cm
7,56 €
7,56 EUR/pcs