Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Glass filtration column coming in a set with an alcohol meter, silicon hose and coconut charcoal
28,53 €
28,53 EUR/pcs
Stainless steel filtration column, suspended in a complete set with accessories and activated carbon
44,39 €
44,39 EUR/pcs
Premium filtration column
51,22 €
51,22 EUR/pcs
Activated carbon - coal, mineral - 0.86 kg
7,05 €
8,20 EUR/kg
Coconut activated carbon 1 kg x 10 - set
64,14 €
6,41 EUR/kg
Activated carbon Activsorb 1,7 L (860 g)
7,68 €
8,93 EUR/kg
Active coconut carbon 1 kg
7,17 €
7,17 EUR/kg
Book "Creating Distillates from A to Z" (in Polish)
15,85 €
15,85 EUR/pcs
Activated Duo Carbon – blend of mineral (stone) and coconut activated carbon, 1 kg, treats up to 60 L
5,61 €
5,61 EUR/kg
Turbo distiller's yeast for 100 L, 340 g
6,31 €
18,56 EUR/kg
Apeorello Dolce Essence for 4 L, 40 ml
3,68 €
3,68 EUR/pcs
Bourbon flavoured essence for 4 L, 40 ml
92,00 EUR/l
Whisky Fire Flavor Essence for 4 L, 40 ml
Turbo X-Pack Yeast 1,8 kg - Professional Grade for large batches
24,63 €
13,68 EUR/kg
Cherry Liqueur essence for 10 L, 100 ml
6,90 €
69,00 EUR/l