Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Stainless prismatic springs - 1 L
31,70 €
31,70 EUR/l
Stainless prismatic springs - 0.5 L
16,58 €
33,16 EUR/l
Copper prismatic springs - 0,5 L
20,00 €
40,00 EUR/l
Column connector - 500 mm
41,95 €
41,95 EUR/pcs
Column connector 250 mm
29,75 €
29,75 EUR/pcs
Baldur convex 18 L modular still
246,10 € 241,46 €
241,46 EUR/pcs
Modular still 30 L Freja – electric
234,15 €
234,15 EUR/pcs
hawkSTILL 1.0 CONVEX 18 L Distiller - MUNIN
209,02 €
209,02 EUR/pcs
30 L modular Convex still - Torpedo, ‘Cold Fingers’
270,73 €
270,73 EUR/pcs
Modular convex still 30 L electric - with Aabratek head
390,00 €
390,00 EUR/pcs
30 L modular electric Convex still - Perun
Distiller hawkSTILL 1.0 CONVEX 60L-ELECTRIC PERUN
Stainless steel wires - 12 pcs.
6,39 €
0,53 EUR/pcs
Modular distiller for flavoring distillates 30 L - without heating element
195,12 € 157,56 €
157,56 EUR/pcs
OXI TURBO sodium percarbonate - a washing agent for winemaking and beer brewing
15,97 EUR/kg