Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Klarowin fining agent for white and rose wines 100 g
1,63 €
16,30 EUR/kg
Klarowin fining agent for white and rose wines 10g
0,68 €
68,00 EUR/kg
KLAR-ZYME- fining agent for difficult wines, 10ml for 50l
2,44 €
244,00 EUR/l
Klarowin 2 fining agent for red wines 7g
1,10 €
157,14 EUR/kg
Filter bag for frame press 12 l 60g/cm2
7,61 €
7,61 EUR/pcs
Liquid Pectic Enzyme 10ml
1,95 €
195,00 EUR/l
Dry Pectic Enzyme 6g
1,78 €
296,67 EUR/kg
ViniTurbo - 20 g Fast fermentation kit
1,88 €
94,00 EUR/kg
Klarowin Duo Rapid, fining agent, 65 g
2,14 €
32,92 EUR/kg
Turbo X-Pack Yeast 1,8 kg - Professional Grade for large batches
24,63 €
13,68 EUR/kg
Turbo ReVOLTa yeast 48h
2,32 €
17,19 EUR/kg
Klar Turbo Spirit 25 L - 65 g
1,66 €
25,54 EUR/kg
Refractometer for mead
27,31 €
27,31 EUR/pcs
Refractometer for beer
21,22 €
21,22 EUR/pcs
For white sausage - spice and herb blend, 350 g
8,95 €
25,57 EUR/kg