Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
1l Wine / liquer filter bag
6,66 €
6,66 EUR/pcs
Must filtering bag - Conical - 7 L
7,68 €
7,68 EUR/pcs
Funnel strainer Ø25 cm
2,78 €
2,78 EUR/pcs
Plastic funnel Ø25 for demijohns, high edge
6,41 €
6,41 EUR/pcs
Plastic funnel Ø 35 cm
8,44 €
8,44 EUR/pcs
Plastic funnel Ø20cm for carboys and gallons
3,29 €
3,29 EUR/pcs
Set - plastic funnel Ø25 with strainer
5,27 €
5,27 EUR/pcs
French Oak Cubes, Heavy Toast, Plum Aroma, 20 g
139,00 EUR/kg
3l Cone must filter bag
6,39 €
6,39 EUR/pcs
12l Cone must filter bag
9,22 €
9,22 EUR/pcs
Cotton cheesecloth, 40x40 cm, 2 pcs.
3,94 € 3,24 €
1,62 EUR/pcs
French oak cubes, heavy toast, 20 g
2,22 €
111,00 EUR/kg
Brew A IPA Coopers beer concentrate 1,7 kg for 23 L of beer
21,95 €
12,91 EUR/kg
86 Days Pilsner Coopers beer concentrate 1,7kg for 23l of beer
French Oak Cubes, Heavy Toast, Whisky Aroma – 20 g
3,41 €
170,50 EUR/kg