Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
hawkSTILL Wi-Fi IQ set – Wi-Fi distillation thermometer with display
150,00 €
150,00 EUR/pcs
Turbo Grom 48h distiller's yeast, 510 g
9,46 €
18,55 EUR/kg
Turbo Fruit 5-7 days distiller's yeast 40g
2,56 €
64,00 EUR/kg
Turbo Grom 72-Hour Distiller's Yeast
2,88 €
24,00 EUR/kg
Turbo Koji distiller’s yeast, 50 g (no mashing!)
2,63 €
52,60 EUR/kg
Turbo Torpedo 5-7 days distiller’s yeast, 21%
2,41 €
24,10 EUR/kg
Turbo distiller's yeast for 100 L, 340 g
6,31 €
18,56 EUR/kg
Tennessee Whiskey-Style Essence 2.5 L — makes up to 250 L of finished spirit
172,20 €
68,88 EUR/l
Shatterproof Saccharometer with Test Tube, Measurement Range: -5 to 35°Blg
6,48 € 3,95 €
3,95 EUR/pcs
Distiller module for flavoring distillates
37,31 €
37,31 EUR/pcs
Display for the hawkSTILL Wi-Fi distillation thermometer
42,44 €
42,44 EUR/pcs
hawkSTILL Wi‑Fi distillation thermometer with heater on/off function
112,68 €
112,68 EUR/pcs
Proofing parrot (dynamic areometer)
34,14 €
34,14 EUR/pcs
French Oak Cubes, Heavy Toast, Whisky Aroma – 20 g
3,41 €
170,50 EUR/kg
TURBO slivovitz yeast
2,27 €
36,61 EUR/kg