Dairying
Food processing
Baking
Meat smoking
Winemaking
Alcohol distillation
Beer brewing
Home and garden
Thermometers
Number on page:
Sort:
Klarowin fining agent for white and rose wines 100 g
1,63 €
16,30 EUR/kg
Klarowin fining agent for white and rose wines 10g
0,68 €
68,00 EUR/kg
Yeast + nutrient for white and rose wine Enovini® BAYA VITA, 17 g
1,76 €
1,76 EUR/pcs
Nutrient for winemaking yeast, 100 g
2,05 €
20,50 EUR/kg
Bayanus yeast + nutrient - universal for all types of wine, 17 g
1,83 €
1,83 EUR/pcs
Klarowin 2 fining agent for red wines 7g
1,10 €
157,14 EUR/kg
Aromatic Bayanus Multicomplex starter kit for wine, 40 g
1,46 €
36,50 EUR/kg
Wine hand corker for max Ø24mm corks
3,66 €
3,66 EUR/pcs
Wine yeast nutrient, 10 g
0,73 €
73,00 EUR/kg
Enovini WS dry table wine yeast 7g
1,22 €
174,29 EUR/kg
Enovini BAYA winemaking yeast, 7 g
1,29 €
184,29 EUR/kg
Fermivin LS2 winemaking yeast, 7 g
1,49 €
212,86 EUR/kg
4 SEASONS wine kit - rosehip
5,49 €
52,29 EUR/kg
Fermivin dry wine yeast 7g
Universal Liquid wine yeast 20ml
0,95 €
47,50 EUR/l